Czy baterie stojące z wyciąganą wylewką są przydatne?

Czy baterie stojące z wyciąganą wylewką są przydatne?

Dobra bateria stojąca powinna odznaczać się zarówno funkcjonalnością, jak i stylowym designem. Ponieważ korzystamy z niej bezpośrednio, trudno jest się dziwić faktowi, że zaczynamy zwracać uwagę na ogólny design tego typu armatury.

Z tego też powodu, sporym zainteresowaniem w naszym kraju cieszy się bateria stojąca z wyciąganą wylewką. Unikatowa, nowoczesna forma, połączona z znakomitą wręcz precyzją sprawia, że akcesoria te coraz częściej pojawiają się w naszych kuchniach. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego naprawdę warto jest zainteresować się tym wyjątkowym rozwiązaniem.

Zalety wyciąganych wylewek

W przeciwieństwie do modeli tradycyjnych, wykorzystywanych w kuchniach i łazienkach, bateria stojąca z wyciąganą wylewką została wyposażona w ruchomą głowicę, mocowaną na wężu. Korzystając z umywalki, możemy wyciągnąć głowicę na odległość 100-150 cm. Po zakończeniu mycia, element samodzielnie wraca na swoją domyślną pozycję. Sam wąż również prezentuje się bardzo estetycznie – ukrywa go bowiem korpus baterii. Dodatkowym atutem jest tu także mnogość designów, oferowanych nam przez wiodących producentów. Na rynku bez problemu znajdziemy bowiem baterie o różnych funkcjach, kształtach i kolorach.

Główną zaletą tego typu armatury jest jednak jej znakomita precyzja mycia. W przeciwieństwie do zwykłych kranów, modele z wyciąganą wylewką są bowiem w stanie obmyć przedmiot ze wszystkich stron. Czyni je to znakomitym rozwiązaniem podczas mycia naczyń oraz dokładnego obmywania warzyw i owoców przed ich spożyciem. Baterie te odznaczają się przy tym wysoką ergonomią, umożliwiając nam korzystanie z nich, bez względu na wymiary zlewu.

Wyłącznie renomowani producenci

Decydując się na zakup baterii stojącej z wyciąganą wylewką, powinniśmy pamiętać, że osprzęt tego typu musi odznaczać się wysoką jakością wykonania. Wąż powinien być więc odporny na codzienną eksploatację, zaś głowica – na osadzanie się na niej nieestetycznego kamienia. Z tego też powodu, powinniśmy postawić na usługi producenta z doświadczeniem, którego armatura cieszy się pozytywnymi ocenami w sieci. Idealnym przykładem jest tu chociażby Vigour, w ofercie którego znajdziemy zróżnicowany wybór nowoczesnych baterii dla każdego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *