Jak skutecznie dobrać umywalkę?

Jak skutecznie dobrać umywalkę?

Umywalka to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia każdej łazienki, tuż obok wanny tudzież prysznica. To właśnie przy niej będziemy bowiem wykonywać szereg rytuałów osobistych, od obcinania paznokci, przez golenie się, na myciu zębów kończąc.

Warto jest więc zastanowić się dokładnie, jaki typ armatury najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo interesujących rozwiązań, od standardowych umywalek 60 cm, po szerokie modele, przeznaczone do jednoczesnego użytku przez dwie osoby. Nieprawidłowo dobrana armatura może sprawić z kolei, że korzystanie z niej stanie się bardzo niewygodne, zaś my będziemy żałować jedynie wydanych na nią pieniędzy. Oto, co powinniśmy zatem wiedzieć na temat prawidłowego doboru umywalki do naszej łazienki.

Umywalka a metraż

Jeśli w naszej łazience nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, warto jest rozważyć zakup wiszących umywalek 60 cm. Nie wymagają one bowiem wiele przestrzeni, zaś ich funkcjonalność pozwoli nam na komfortowe wykonywanie wszystkich czynności estetycznych. Jeśli zależy nam jednak na montażu umywalki na blacie, możemy przyjrzeć się modelom stawianym. Ponieważ nie wpuszcza się ich w blat, nie musimy martwić się o wybór między umywalką a wystarczająco pojemnymi szufladami.

W przypadku łazienek większych, warto jest rozejrzeć się za funkcjonalnym modelem stawianym, lub zabudowanym. Pamiętajmy przy tym, że lepiej jest zakupić umywalkę nieco większą, niż przymałą. Misa o zbyt małej powierzchni sprzyja bowiem ciągłemu rozpryskiwaniu się wody. A jeśli dzielimy często łazienkę z drugą osobą, możemy zastanowić się nad zakupem szerokiego modelu podwójnego.

Pozostałe kwestie

Najpopularniejszym, optymalnym rozwiązaniem na rynku są obecnie umywalki 60 cm, wykonane z ceramiki, pokrytej dodatkowo specjalną warstwą, chroniącą przed kamieniem i zabrudzeniami. Materiał tego typu znajdziemy również w modelach o innych wymiarach. Zwróćmy również uwagę na głębokość armatury. Chociaż domyślną opcją są tu umywalki o głębokości 40 cm, w przypadku, gdy często myjemy przy niej włosy lub pierzemy odzież na szybko, powinniśmy zdecydować się na głębszy wariant. Warto jest też sprawdzić, czy dana umywalka posiada odpowiedni otwór, umożliwiający montaż baterii. Nie jest on jednak wymagany w przypadku baterii naściennych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *