Stawiane umywalki nablatowe – co należy wiedzieć przed zakupem?

Stawiane umywalki nablatowe – co należy wiedzieć przed zakupem?

Umywalki 60×35 montowane na blacie to rozwiązanie, po które coraz częściej sięgają właściciele łazienek. Unikatowa forma nie traci bowiem w żadnym stopniu na swojej funkcjonalności, pozwalając nam jednocześnie na nadanie pomieszczeniu ciekawego charakteru, który z pewnością zaintryguje odwiedzających nas gości.

Umywalka stawiana ma również drugą istotną zaletę – montaż na blacie umożliwia nam zaoszczędzenie sporej ilości wolnej przestrzeni, szczególnie w małym pomieszczeniu. Dzięki temu, nie musimy martwić się o brak miejsca na przechowywanie ręczników lub środków czystości. W niniejszym artykule opowiemy Wam o podstawowych kwestiach, związanych z tym nowatorskim typem umywalek.

Estetyka umywalek stawianych

Przeglądając sklepowe oferty, z pewnością zauważymy, że umywalki nablatowe dostępne są w wielu zróżnicowanych wariantach. Misa umywalki tego typu może być bowiem półokrągła, prostokątna tudzież kwadratowa. I chociaż najpopularniejszym wariantem pod kątem rozmiaru są tu umywalki 60×35, istnieją również modele niestandardowe, umożliwiające nam wykorzystanie z nimi dwóch baterii. Na uwagę zasługują tu również materiały, z których wykonywana jest armatura tego typu. Podstawową opcją jest tu wysokiej klasy ceramika, odznaczająca się wytrzymałością, połyskiem oraz odpornością na osadzanie się kamienia oraz kurzu. Na rynku dostępne są także propozycje niestandardowe. Należy do nich chociażby szkło, idealnie współgrające z nowoczesnymi wnętrzami, czy też kamień, oferujący nam znakomitą wytrzymałość oraz estetykę.

Montaż umywalki

Pamiętajmy, że blat, na którym ma stanąć umywalka, powinien zostać należycie zabezpieczony przed szkodliwym działaniem wilgoci. Podstawową formą takiej ochrony jest nałożenie sylikonu sanitarnego. Jeśli nasz blat został jednak wykonany z marmuru lub drewna, konieczna będzie dodatkowa impregnacja. Blaty drewniane powinny zostać także pokryte specjalną powłoką ochronną. Ochrona ta ma również na celu zabezpieczenie blatu przed bliskim kontaktem z chemią. Odpowiednio przygotowany blat da nam pełną gwarancję, że zakupiona przez nas umywalka 60×35 faktycznie okaże się być inwestycją opłacalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *