Baterie podtynkowe – co warto o nich wiedzieć?

Baterie podtynkowe – co warto o nich wiedzieć?

Łazienka to pomieszczenie, które już od dłuższego czasu zaczęło być postrzegane jako dodatkowy walor estetyczny naszego domu tudzież mieszkania. Powoli przemija bowiem mentalność, dyktująca, że pomieszczenie tego typu stanowi tylko poboczną przestrzeń, przeznaczoną do kąpieli oraz wszelkich rytuałów higienicznych.

Szczególnie, że nowoczesna armatura łazienkowa otwiera przed nami wiele ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Jedną z najciekawszych opcji jest tu bateria podtynkowa umywalkowa, łącząca w sobie praktyczność standardowych modeli oraz dyskrecję, zapobiegającą zaburzeniu wystroju pomieszczenia. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tej ciekawej armatury.

Skuteczność baterii podtynkowych

Bateria podtynkowa ma za zadanie dostarczać umywalce bieżącą wodę, pozostając jednocześnie zupełnie niewidoczną dla użytkowników łazienki. Jej działanie w żaden sposób nie odbiega od standardowych modeli zewnętrznych, zaś my nie musimy martwić się o kompromisy w kwestii pogodzenia wystającego wyposażenia z minimalistycznym stylem łazienki. Co więcej, dyskretna natura baterii podtynkowej umywalkowej czyni z niej znakomity wybór dla właścicieli pomieszczeń o niewielkim metrażu. Po montażu baterii, jedynymi widocznymi elementami są tu dźwignia zmiany temperatury oraz rozeta maskująca. Mniejsza ilość zewnętrznych elementów przyczynia się także do łatwiejszego utrzymania czystości w łazience. Niewątpliwym atutem baterii podtynkowych jest tu również elastyczny montaż – wylewka nie musi bowiem mieścić się tuż obok dźwigni.

Dobór baterii podtynkowej

Wybierając baterię podtynkową umywalkową, weźmy pod uwagę jej ogólny design. To właśnie od kształtu i koloru armatury zależeć będzie, czy nowo zamontowane wyposażenie doda łazience spójności oraz estetyki. Naszą uwagę powinniśmy też zwrócić na sposób regulacji temperatury wody. Pojedyncza rączka zaprezentuje się lepiej w nowoczesnym pomieszczeniu, zaś dwa kurki – w klasycznym. Na rynku dostępne są także nowoczesne modele, wyposażone w termostaty regulujące temperaturę oraz zawory odcinające, zapobiegające poparzeniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *